Om Centrumkyrkan

 

Collage2

 
Centrumkyrkan har funnits i Staffanstorp med omnejd sedan 1999. Vi har vår lokal i Staffanstorp, bara någon mil från Malmö och Lund. Även om du bor i en annan kommun är du varmt välkommen till Centrumkyrkan.
Vi är en familjär kristen gemenskap, som står för klassisk kristen tro.

På söndagarna brukar vi ha festgudstjänst på Södra Lundavägen 11 i Staffanstorp.

Collage3

Du kan förvänta dig mycket sång och musik och en uppmuntrande predikan. Under veckan träffas människor i Centrumkyrkan i olika Hemgrupper. Det är en avslappnad gemenskap, där vi kan stötta varandra, umgås och dela tron på ett vardagligt sätt. Hemgrupperna finns både i Staffanstorp, Burlöv, Lund och Malmö.

Om du är intresserad, får du gärna höra av dig till oss så kan vi ge dig lite mer information.

 

Hälsningar
vi från Centrumkyrkan Staffanstorp!